• Kategoria: Wydarzenia

Rzecznik Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu w rozmowie z naszą redakcją powiedział, że Aneta W. ma obecnie mniejszą ilość zarzutów, gdyż po nowelizacji część z nich traktowana jest jako wykroczenie, a nie przestępstwo. Ciąży na niej obecnie kilkadziesiąt zarzutów o przywłaszczenie pieniędzy i fałszerstwa. Wszystkie dotyczą sprawowanej przez nią funkcji kierownika Kina "Wisła" w Brzeszczach.

Wczorajsze wydanie "Gazety Krakowskiej", zawierało informację, że mediacje między Anetą W. oraz Gminą Brzeszcze skończyły się fiaskiem. W artykule Eweliny Sadko możemy przeczytać:

"Sąd skierował sprawę do mediacji, co oznaczało, że Aneta W. mogła się porozumieć z gminą, w jaki sposób można uregulować szkodę finansową powstałą z winy kobiety." 

Gazeta Krakowska donosi ponadto, że Aneta W. chciała się przyznać do winy i zwrócić gminie pieniądze pod warunkiem, że sprawa zakończy się polubownie bez wyroku.

"Aneta W. twierdziła, że nie ma pieniędzy na spłatę zadłużenia, jednak okazało się, że na koncie posiada ponad 50 tyś. zł.
Gmina wnioskowała, by z tych funduszy wyrównała straty finansowe. W końcu Aneta W. na to się zgodziła, ale chciała, by sprawa skończyła się polubownie i bez wyroku. Burmistrz Brzeszcz nie przystała na taki układ." - pisze w artykule na łamach Gazety Krakowskiej redaktor Ewelina Sadko.

Tym samym prawa rozstrzygnie się w sądzie.

Celem zasięgnięcia informacji skontaktowaliśmy dniu dzisiejszym z Rzecznikiem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, Zastępcą Prokuratora Rejonowego Mariuszem Słomka. W rozmowie poinformował nas, że obecnie na Anecie W. spoczywa kilkadziesiąt zarzutów prokuratorskich, a nie jak to było pierwotnie 118. Wynika to z faktu, że zmieniono w trakcie sprawy kwotę powyżej której przywłaszczenie traktuje się jako przestępstwo. Łączną sumę, na którą opiewają zarzucane czyny trzeba ustalić w Sądzie prowadzącym sprawę. Za wszystkie zarzucane czyny Anecie W. grozi według słów Prokuratora do 5 lat pozbawienia wolności. Zarzuty nie dotyczą tylko przywłaszczenia pieniędzy, ale również fałszerstwa dokumentów.

Prokurator poinformował nas, że proces ma charakter jawny i istnieje możliwość uczestnictwa w rozprawie. Nasza redakcja ma zamiar skorzystać z tej możliwości.

Przypomnijmy, że Aneta W. po zwolnieniu z Kina "Wisła" w Brzeszczach podjęła pracę w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Później burmistrz Tomasz Żak, wiedząc że na jej barkach spoczywają zarzuty prokuratorskie, powierzył jej funkcję Dyrektora Centrum Kultury z pominięciem procedury konkursowej. Utrzymuje niezmiennie zdanie, że dokąd Aneta W. nie zostanie skazana prawomocnym wyrokiem, to w świetle prawa powinna być traktowana jako osoba niewinna.

Dla kontrastu, ciężko sobie wyobrazić, aby którekolwiek z wysokich stanowisk w administracji państwowej piastowały osoby, na których barkach spoczywają zarzuty prokuratorskie. W zdecydowanej większości przypadków osoby, co do których istnieje domniemanie popełnienia przestępstwa, natychmiast tracą swoje stanowiska. Widocznie w Andrychowie jeszcze nie dorośliśmy do respektowania tych niepisanych zasad...

 

Komentarze

+6 #45 jaskinek 2015-05-10 21:54
https://www.youtube.com/watch?v=UZWZbe0xGMM
Bez podtekstów;)
+14 #44 miro 2015-05-10 20:32
Ogi. Dobrze , że czuwasz. Faktycznie . Ten niedoszły prezydent Oświęcimia to facet , który w tym dziadostwie brał czynny udział. Spec od wszystkiego , znalazł sobie ciepłą posadkę w Andrychowie. Jak wielu innych spadochroniarzy i spadochroniarek.Gdzie w tym towarzystwie jest miejsce dla młodych ludzi z Andrychowa. W Irlandii?
+10 #43 ogi33 2015-05-10 20:25
@iwona
dokładnie
piszemy o Leniu i Anetce
a zdjecie ( bardzo dobre) pokazuje trzeciego TOWARZYSZA ( tego od konkursów na dyrektorów równiesz)

znikną !
nie widzę innej możliwości :))
+12 #42 iwona 2015-05-10 19:48
@ogi33 Ja tylko napisali ze dni Andrychowa beda płatne to od razu wiedziałam dlaczego?Ta trójka ze zdięcia powinna zniknąc z Andrychowa.
+15 #41 ogi33 2015-05-10 14:56
dla przypomnienia

strata z "disco" = 57 906 zł

czyli 5790 uczestników (czyli MY WSZYSCY) DA pokryje fanaberie Lenia nad lenie i Niekaranego złodzieja i fałszerza
a info o płatnych DA pojawiło się, gdy Leń nad lenie do spółki z Niekaranym złodziejem zorientowali się , ze POPŁYNĄ
niech ich ...
+11 #40 kamil 2015-05-10 14:28
iwona. mżonki. nie pokryje z własnej kieszeni. jak będą straty pokryją podatnicy. tak jak pokrywają do tej pory!
+8 #39 iwona 2015-05-10 13:26
Mam pomysł.Nie pójdzmy na Dni Andrychowa i nie płacmy tych 10 zł z tych pieniedzy na pewno chca pokryc straty z innej imprezy .Niech sama pokrywa z burmistrzem.
+13 #38 zAndrychowa 2015-05-10 12:39
w Andrychowie w necie ta Aneta W ma wersal. W Brzeszczach gdzie ją dużo osób lepiej zna
oj, dzieje się:(

http://www.infobrzeszcze.pl/popularne/909-sad-ciag-dalszy-procesu-anety-w-bylej-kierownik-kina-wisla-w-brzeszczach.html
+15 #37 zAndrychowa 2015-05-10 12:38
z tego forum jedno z łagodniejszych

andrychowianka 2015-05-09 10:39
Sądząc po komentarzach pani Aneta nie jest zbyt lubiana w Brzeszczach i okolicach…. nie dziwię się. W Andrychowie się teraz z nią męczą ;/ Zabierzcie ją stąd :) :)
Cytuj


+9 #40 Brzeszczanin 2015-05-09 12:22
Wywieźcie ją sami razem z tym waszym burmistrzem, który jej dal pracę pomimo tak poważnych zarzutów!
+3 #36 iwona 2015-05-10 12:28
portorykanczyk to chyba sama zainteresowana

Komentowanie jest niedostępne w tej sesji.