• Kategoria: Wydarzenia

Andrychowskie władze z burmistrzem Żakiem i przewodniczącym Babskim na czele zafundowały miastu kolejny skandal. Oklaskiwali na stojąco farsę pt. "Król Ubu", w której były:

1. pijackie parodie Bogurodzicy, 

2. kobieta z twarzą wewnątrz obrazu podobnego do Matki Boskiej Częstochowskiej śpiewała do mężczyzny siedzącego na sedesie,

3. człowiek podwieszony pod sufitem niczym małpa śpiewa po łacinie modlitwę "Ojcze Nasz",

4. postać "kobiety z brodą" przedstawiana jest jako matka królów Polski,

5. kobieta myje sedes z Godłem w ręce,

6. sceny taniego seksu przedmiotowo traktujące kobiety, 

7. sceny oddawania moczu,

8. pokazywanie losów Polski ustalanych przy sedesie.

Całą farsę uwieńczył groteskowy występ na scenie Romana Babskiego, który przeszedł sam siebie. Zachowując się jak błazen okładał się gumową maczugą po głowie z innym mężczyzną... W internecie wrze, na mieście pojawiają się transparenty o treści: "UBU HAŃBA DLA NASZEGO MIASTA". Po wybryku, który rozwścieczył masowo andrychowian, władzy przyjdzie wytłumaczyć się z kosztów tego żenującego zdaniem wielu przedstawienia. 

Ten wybryk prawdopodobnie na trwałe zatrzęsie andrychowską sceną polityczną. Szczególnie wiele może to kosztować przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Babskiego, nauczyciela języka polskiego w jednej z andrychowskich szkół. Słynął on dotychczas z dobrych relacji z kościołem, przez wiele lat był ministrantem i lektorem, a dzisiejszy wybryk stawia go w fatalnym świetle. Ciekawe, czy uczniów również ma zamiar nauczać, że w pijackich parodiach takich dzieł jakim jest niewątpliwie "Bogurodzica" nie ma nic złego? Karierę polityczną zaczynał jako działacz ultra prawicowego Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, później związał się na trwałe z Platformą Obywatelską. Warto zauważyć, że dotychczas o mandat radnego ubiegał się zawsze w okręgu, w którym mieszka jego matka. Jest ona nomen omen członkinią Rady Parafialnej... Roman Babski sam mieszka w Rzykach. Sceny, w których przewodniczący Rady Miejskiej po "sztuce" szydzącej z wiary katolickiej okłada się po głowach gumowymi maczugami pewnie na zawsze staną się folklorem politycznym w naszej Gminie.

Burmistrz Żak w pewnych kręgach nazywany jest niezatapialnym. Firmuje swoimi decyzjami działalność Anety W., dyrektorki CKiW w Andrychowie, która niedawno doszła do porozumienia z Gminą Brzeszcze i zgodziła się oddać kilkadziesiąt tysięcy złotych, o kradzież których oskarżyła ją prokuratura. Teraz być może przyjdzie przełknąć Burmistrzowi Żakowi kolejną gorzką pigułkę jeśli okaże się, że farsa ta była finansowana właśnie z budżetu Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Duża grupa mieszkańców Andrychowa wydaje się tracić cierpliwość, a przede wszystkim akceptację dla poczynań dyrektorki andrychowskiego CKiW. 

Sprawa może trafić rykoszetem we wszystkich radnych Rady Miejskiej, a paradoksalnie głównie w tych z opozycji. Czy będą oni umieli wreszcie zdecydowanie zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w andrychowskiej kulturze? Nie bez znaczenia okaże się również jak zachowa się poseł Marek Polak, którego niebawem czekają wybory parlamentarne. Czy puści sprawę bokiem i zawiedzie wielu sowich potencjalnych wyborców?

Skandal może być sposobem odwrócenia uwagi od afery, która wybuchła w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obciął tej spółce gminnej dotację na budowę oczyszczalni ścieków AŻ O OKOŁO 5 MILIONÓW ZŁOTYCH. Docierają do nas głosy kilku radych chcących zachować anonimowość, którzy przyznają, że kompletnie nic nie wiedzieli o sprawie. O wszystkim dowiedzieli się dopiero z doniesień prasowych naszej redakcji...

Fotogaleria nie wymaga komentarza:

 

Komentarze

-43 #41 bolsen 2015-07-12 21:58
Ja nie jestem pisowcem i generalnie wszystkie wiodące partie mam gdzieś. Nie mam problemu z tożsamością, jestem Polakiem patriotą oraz katolikiem. Autor spektaklu nie drwi z kleru, jak tu niektórzy sugerują lecz z wiary chrześcijańskiej. Depcze wartości w których byłem wychowywany od najmłodszych lat, Bóg Honor Ojczyzna. Władze naszego miasta nie miały prawa sponsorować tego widowiska, ani tym bardziej w tym uczestniczyć. Ktoś powie że to tylko sztuka ale uderza z wielką mocą w uczucia Polaków. Niestety dla was kończy się manipulacja, młodzi ludzie nie dadzą się omamić że to jest fajne, cool i trendy. To Bóg stoi za prawdą i zwyciężymy ponieważ jesteśmy mądrym, silnym i dumnym narodem. Dobrej nocy.
-46 #40 NaszPan 2015-07-12 14:52
Temat nadmuchany przez pisowców tak jak Romka maczuga 8) . Nikogo to nie interesuje.
-44 #39 zbyszek 2015-07-12 11:09
Mam zdjęcie księdza- napojonego( jak za przeproszeniem baran), ubranego w mundur ułana. To byłby dopiero skandal. A przewodniczący zrobił sobie śmieszne zdjęcie z aktorami i wielkie ,,halo". To,że władze ,,kościółkowe ", kompromitują się (sprawa mocno ,,chorego" pedofila z Polski pana W.) jakoś nie napawa was oburzeniem. Proszę, nie kompromitujcie się jakimiś pierdołami, patrzcie obiektywnie. Panie Romku, czy ta ,,pała" nie uszkodziła Panu włosów?? :P
-44 #38 Jedrek 2015-07-11 23:30
Tomek, jesteś inteligentnym i sprawnym człowiekiem ale tego co robisz ostatnio nie da się akceptować.
Sam sobie jesteś winien bo ludzie nie są głupcy i mówią jeden drugiemu co i na czyje polecenie zakazujecie.
Wszyscy Ci mówią żebyś te swoje ideologie schował do kieszeni i zajął się pracą a Ty dalej swoje.
Wojuj z młodymi ludźmi, zakazuj wstępów, utrudniaj życie a później się dziw że dostajecie raz po raz maczugą w łeb.
Tak jak Ci mówiłem rozpętałeś wojnę na której polegniesz jak gówniarz bo tylko swoim zachowaniem wzmacniasz Kubienia.
-44 #37 @#22 2015-07-11 13:30
Nie wy będziecie nam mówić, co , z kim, gdzie i jak mamy mówić, robić, przebywać czy co lub kogo mamy akceptować i szanować. Zrozumiałeś, wikary czy jak cię tam zwą w tej twojej pasożytniczej strukturze ? Jeśli tak, to spadaj. Jeśli nie, to sp ..j!...
-44 #36 @#22 2015-07-11 13:29
Popieram "acosiebede" z wielu względów. A tobie księżolizie uzmysławiam, że nikt nie broni ci lizać czy dawać im d..., możesz też podsuwać im członków swojej rodziny, możesz wierzyć w chodzenie po wodzie, żebro Adama czy w niepokalane poczęcie (invitro sprzed ponad 2000 lat) i inne tego typu historie science fiction, możesz wierzyć nawet w takie brednie, że księża to jacyś boscy namiestnicy i że są oni wzorem empatii w najczystszej postaci, możesz trwać w swoim "religijnym bycie", możesz być głuchy na odkrycia i fakty naukowe, możesz po prostu pozostać głupim czy naiwnym. Nie sądź jednak, że twoim (czy innych nawiedzonych ) prawem jest zmuszanie do tego innych. To już nie tylko twoja sprawa. To również moja i mnie podobnych - czyli tych, którzy wiedzą po co mają rozum i jak istotną dla losów człowieka była ewolucja. ..............
-44 #35 kibic 2015-07-11 11:21
;-) @ "miro".Przeglądnij archiwalny numer NA , jak becząca przeprowadzała wywiad z burmistrzem "freskowym".Sama wazelina.Komentarz zbyteczny.Becząca to książkowy przykład : CHORĄGIEWKI NA WIETRZE .... jak wiatr zawieje .....
-44 #34 miro 2015-07-11 09:46
I jeszcze jedno . Becząca Jadźka napisała, że lokalni politycy fotografowali się w kampanii na tle krzyża. No to niech pokaże chociaż jedno takie zdjęcie. A tak? To zwykły bełkot zrobiony na użytek naszego lokalnego "Króla SBu" . Ale jaja. Do za beczenia.
-44 #33 miro 2015-07-11 09:26
Święta (nomen omen) racja nr8. Niech spróbują zadrwić z islamu.Bohaterzy. Inna sprawa to zrobiony pod użytek władzy komentarz "beczącej" Jadźki. Jak ona ma czelność ta dyżurna propagandzistka reżimu pouczać nas co jest dobrego w szkalowaniu symboli czy wiary. Przecież to ona i jej mężuś pseudoemeryt pełniący funkcję są tymi , którzy najwięcej korzystają z bycia przydupasami władzy. Ale ta pani zawsze taka była. Do zo "beczenia" Pani Jadziu.
-44 #32 Nr8 2015-07-10 22:50
Ciekawe czemu pana klatę nie śmieszy np burka, Koran czy inne tematy zw.z islamem? Są mniej śmieszne niż Matka Boska? Otóż prawda jest taka, że trzęsie d... Widzowie takiego spektaklu razem z namiotem na pl Mickiewicza polecieli by wysoko w górę ( i trochę na boki tez). A rodzina pana Klaty by była wybita do 5 pokolenia. Dlatego bezpieczniej i bardziej na topie jest napier...się z chrześcijanstwa i własnej historii.

Komentowanie jest niedostępne w tej sesji.